برنامه‌های وزارت نیرو در سال ۹۸
۱۳۹۸-۰۱-۲۸
پمپ های اهدایی اتحادیه ماشین آلات کشاورزی و صنعتی و آبیاری
۱۳۹۸-۰۲-۱۴

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: بر اساس آخرین آمار در استان‌های لرستان، کرمانشاه و خوزستان شاهد مشکلاتی در حوزه تامین آب و برق هستیم.

میثم جعفرزاده در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت آب و برق مناطق حادثه دیده اظهار کرد: بیشترین مشکل در حال حاضر در استان لرستان وجود دارد، به گونه‌ای که در برخی مناطق آبگرفتگی بسیار زیاد است و این مساله موجب قطع ارتباط با برخی مناطق شده است.

اعمال خاموشی در مناطق حادثه دیده

وی افزود: علاوه بر این به دلیل آبگرفتگی زیاد و ایجاد شرایط ایمنی مجبور به قطع برق در مناطق حادثه دیده شده‌ایم و تا زمانی که آب فروکش نکند نمی‌توانیم برق این مناطق را وصل کنیم. در استان خوزستان نیز شرایط به همین روال است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو افزود: برخی از روستاهای استان خوزستان تخلیه شده است و برق این مناطق را نیز برای ایجاد ایمنی قطع کرده‌ایم تا مشکلی به وجود نیاید.

وضعیت آب و برق در روستاهای کرمانشاه

جعفرزاده در خصوص وضعیت آب و برق در روستاها استان کرمانشاه نیز گفت: در برخی از مناطق با توجه به وقوع زلزله ۵.٢ ریشتری کدورت آب بالا رفته و به همین دلیل آب را با تانکرهای آبرسانی به دست هموطنانمان می‌رسانیم.

وی همچنین با اشاره به آمادگی تیم‌های عملیاتی در مناطق حادثه دیده گفت: در حال حاضر تمامی تیم‌های عملیاتی در مناطق استان‌های غربی و استان‌های جنوب غربی در حالت آماده باش قرار دارند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اظهار کرد: در مکان‌هایی که تأمین آب با مشکل مواجه شده تانکرهای آبرسانی و آب‌های بسته‌بندی را تجهیز کرده‌ایم و به دلیل اینکه پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته بود تمهیدات کافی برای این مسئله اندیشیده شد و در حال حاضر هیچکدام از استان‌ها مشکل تأمین آب ندارد و سعی شده که با آبرسانی سیار تأمین آب مشترکان صورت گیرد.

جعفرزاده با اشاره به خسارتهای صورت گرفته در تجهیزات آب و برق مناطق حادثه‌دیده گفت: تاکنون برآورد خسارت صورت نگرفته اما پیش‌بینی می‌شود که خسارات سیل در حوزه آب رسانی و شبکه برق بالا باشد اما تمام تمر کز ما این است که شرایط را در سریع‌ترین زمان در حوزه آب و برق پایدار کنیم.

 

پاسخی را بگذارید

پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید