استفاده از موتور دیزل در زمین، آسمان و دریا

استفاده از موتور دیزل در زمین، آسمان و دریا :اکثر وسایل نقلیه جاده ای سنگین مثل کامیون ها و اتوبوس ها، و نیز کشتی ها، قطار ها، ژنراتورهای برق قابل حمل بزرگ و بیشتر مزرعه ها و وسایل نقلیه کوچک، موتور های دیزلی دارند. با این حال در بسیاری از کشورها از این موتور ها در وسایل نقلیه سواری استفاده نمی شود، چرا که سنگین تر و پر سروصدا تر هستند و به دلیل ویژگی های عملکردی که دارند باعث می شوند این وسایل نتوانند خیلی سرعت بگیرند. و در کل گران تر از وسایل نقلیه با سوخت بنزینی هستند. موتور های دیزلی جدید تر تغییرات زیادی کرده اند و با سیستم توربو تزریق مستقیم که وسایل نقلیه کنونی دارند، تشخیص تفاوت بین موتور های دیزلی (گازوئیلی) و بنزینی بسیار سخت خواهد بود. در کشورهای که نرخ مالیات سوخت های دیزلی خیلی کم تر از بنزین است، بیشتر از وسایل نقلیه دیزلی استفاده می شود. در این مناطق، در طراحی های جدید وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی، بین این دو تفاوت های ریز قبل توجهی وجود دارد. ظاهرا آزمایشگاه دیزل شرکتBMW در اتریش، سردمدار توسعه موتور های دیزلی خودرو در جهان است. مرسدس بنز بعد از یک دوره طولانی که نسبتا اتومبیل های دیزلی کم تری تولید می کرد، در قرن ۲۱ و با تاکید به عملکرد بالا، باز هم به تولید اتومبیل های دیزلی باز گشته است.

در زمینه کشاورزی، تراکتور ها، پمپ های آبیاری، خرمن کوب ها و دیگر تجهیزات کشاورزی، عمدتا دیزلی هستند.

ساخت و ساز هم بخش دیگری است که به شدت متکی بر موتورها و ژنراتورهای برق دیزلی است. تمامی دستگاه های پخش بتن،زداینده ها، غلطک ها، گودال کن ها و بیل ها دیزلی کار می کنند.

از سال ۱۹۳۰ تا کنون تعداد کمی از هواپیماها از موتور های دیزلی استفاده می کرده اند. موتورهای دیزل جدید تر، در مقایسه با طراحی های اشتعال با جرقه قدیمی، وزن کم تر و به مراتب بهره وری سوختی بیشتری دارند. بهره گیری از اشتعال الکترونیکی، تزریق سوخت و سیستم مدیریت موتور پیشرفته باعث شده است که این موتور های جدید بسیار راحت تر از موتور های هواپیمایی اشتعال با جرقه عمل کنند. هزینه سوخت دیزل در مقایسه با بنزین باعث شده است علاقه به استفاده از هواپیماهای کوچک دیزلی افزایش پیدا کند، و اخیرا خیلی از تولید کننده ها شروع به فروش موتورهای دیزلی برای این منظور کرده اند.

موتور های با سرعت بالا اغلب برای تراکتورها، کامیون ها، قایق های بادبانی، اتوبوس ها، ماشین ها، کمپرسور ها، ژنراتور ها و پمپ ها استفاده می شوند. موتور های دیزل ژنراتور بزرگ برای کشتی های اقیانوس پیما استفاده می شوند. خروجی برق این موتور های عظیم نزدیک به ۹۰۰۰۰ kW ، با دور موتور ۶۰ تا ۱۰۰ rpm است و به ارتفاع ۱۵۵ متر می رسند.

استفاده از موتور دیزل در زمین، آسمان و دریا

پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید