توصیه نگهداری موتور برق

اگرچه موتور برقها دارای مدلها و نامهای مختلفی می باشند ولی از لحاظ کارکرد همگی از یک اصول پیروی میکنند . تولید برق توسط یک محرک بنزینی به همراه یک الگوی الکترومغناطیسی

پنج توصیه برای نگهداری دستگاه موتور برق :

1- اولین و مهمترین بخش سوخت دستگاه می باشد که باید حتما بیش از ظرفیت باک دستگاه سوخت داشته باشید .

2-بعضی از دستگاه ها هنگامی که روغنشان کم میشود خاموش می شود. پس قبل از روشن کردن حتما روغن چک شود تا مشکلی برای تولید برق و نه به موتور هنگامی که روغن کم بود تا جایی بریزید که تا به درجه کامل برسد . اما کی باید روغن عوض شود . برای اولین بار بعد از مدت 5 ساعت کار دستگاه حتما باید روغن دستگاه عوض شود . بعد به ازای هر 100 ساعت کار

3-زمانی که نمیخواهید حداقل برای دو هفته از موتور استفاده کنید شیر بنزین را ببندید و اجازه بدهید موتور کار کند . این کار به شیلنگ های سوخت و کاربراتور اجازه می دهد که خشک شود و تمیز بماند و اسیب نبیند.

4-موتور نیاز به تمرین دارد. در صورتی که از موتور استفاده نمیکنید حداقل ماهی یک بار به مدت 20 دقیقه کار کند.این کار باعث می شود رطوبت خشک شود و همچنین موتور روان و باطری شارژ شود.

5-فیلتر ها را چک کنید. اگر ظاهر فیلترها کثیف بود حتما عوض کنید.فیلتر های ابری را با آب و صابون بشوئید . بگذارید خشک بشن و دوباره طبق دستورات دفترچه روغن بریزید و نصبشون کنید .خیلی از موتور ها روی باکشون یک باطری کوچک دارن اگر کثیف بود تمیزش کنید و داخلشو خالی کنید و تعداد کمی از موتور ها یک فیلتر سوخت هم دارن که در مسیر شیلنگ سوخت قرار داره حتما از متخصصین بپرسید که اون را کی و چطوری باید عوض کرد . شمع را هم چک کنید . معمولا باتوجه به ساعات کارکرد دستگاه باید شمع را عوض کرد .

 
پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید