خدمات

خدمات پس از فروش در راستای کمک به مشتریان برای راه اندازی و شناخت دقیق تخصصی دیزل ژنراتورها ، موتور برق ، الکتروموتور ، تجهیزات و محصولات مورد نیاز آنها، به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین با کارشناسان فنی آذر موتور امکان پذیر می باشد.

این خدمات شامل :

تمامی افرادی که از دیزل ژنراتور استفاده می کتند باید درمورد نحوه کار و ایمنی آن اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند از دستگاه های دیزل ژنراتور به خوبی مراقبت کنند.

نکات ایمنی در دستگاه های دیزل ژنراتور :

مهم ترین نکته در میزان بهروری و عملکرد دیزل ژنراتور نصب صحیح و درست دستگاه دیزل ژنراتور می باشد. رعایت موارد ایمنی و کنترل اتصالات ، نقش حیاتی و مهمی در راه اندازی دیزل ژنراتور دارد. نصب و راه اندازی باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام گردد تا بررسی و کنترل تمامی اجزای دیزل ژنراتور انجام شود. که در صورت سهل انگاری خطراتی از قبیل برق گرفتگی از ژنراتور ، سوخته شدن ژنراتور ، آتش سوزی دیزل ژنراتور و خطراتی دیگر را فراهم می سازد.

نکات مهم در طول عمر دیزل ژنراتور:

مهم ترین نکته در طول عمر دیزل ژنرانور،نصب صحیح و درست دیزل زنراتور می باشد، که در صورت رعایت اقدامات ایمنی و کنترل اتصالات، میتوان نقش حیاتی در این امر ایجاد کرد. به خاطر داشته باشید که نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور می بایست حتما توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام گیرد تا از بروز هر گونه مشکل احتمالی به دور باشد. بررسی و کنترل تمامی اجزای دیزل ژنراتور به صورت دوره ای، بسیار ضروری و حیاتی می باشد که باید به طور منظم و سر تایم صورت گیرد.و در آخر اشاره ای میکنیم به نکاتی که میتواند نقش بسزایی در طول عمر دیزل ژنراتور داشته باشد :

 • آب و هوای محیطی
 • محل نصب دیزل ژنراتور
 • ارتفاع و نحوه ی نصب
 • آب و هوای شور و دارای نمک
 • سیستم خنک کننده مناسب
 • عدم تحمیل بار اضافی به دیزل ژنراتور در زمان کارکرد
 • حفظ تعادل دمایی موتور
 • تعویض به موقع فیلترها و روغن
 • استفاده از سیم و کابل درجه یک
 • مشکلات سوختی مثل نرسیدن هوای کافی به سوخت
 • در دسترس بودن قطعات به ویژه برای ژنراتورهای قدیمی
 • اندازه ی موتور

اقدامات احتیاطی مناسبی باید در هنگام استفاده از دیزل ژنراتور ها در نظرگرفته شود مانند:

 1. استفاده از سیم و کابل هایی که دارای کارآمدی بالایی هستند.
 2. از تحمیل بار اضافی به ژنراتور دیزلی خودداری شود.
 3. خاموش شدن اتوماتیک دیزل ژنراتور در مواقعی که ژنراتور باید بطور دایمی نصب شود فراموش نشود تا در افزایش فشار ( و جلوگیری از آسیب به موتور یا ژنراتور ) آن را به صورت خود کار خاموش نماید .
 4. حفظ دمای موتور ضروری است.
 5. درجه حرارت بالا باعث خاموش شدن یا خراب شدن ژنراتور در هنگام افزایش بیش از حد حرارت می شود.
 6. فشار نامناسب روغن در موتور ژنراتور باعث کارکرد نامناسب دیزل ژنراتور می شود.
 7. برای جلوگیری از خاموش شدن های پیش بینی نشده، می‌توان کیت های خاموش کننده را استفاده کرد. کیت های خاموش کننده، ژنراتور را درمقابل خرابی ها محافظت می کند و مکانیزم آن را کنترل می کنند.
 8. نگهداری منظم از موتورهای دیزل ژنراتور ضروری می باشد مخصوصا برنامه تعویض روغن آن از اهمیت خاصی برخوردار است .
 9. زمان سنج می تواند در جهت افزایش طول عمر ژنراتور بکار گرفته شود. زمان سنج، مدت زمان مصرفی را مشخص می کند .
 10. داشتن دانش مربوط به جنبه های الکتریکی یک ویژگی اضافه شده به نیازمندیهای ایمنی در هر موتور می باشد.
 11. استفاده از یک همکار یا تکنسین حرفه ای در هنگام سرویس ژنراتور برای ایمنی شخصی نیز ضروری می باشد.
 12. ملاحظاتی هم برای جلوگیری از آتش سوزی در هنگامی که دمای ژنراتور بالا می رود باید در نظر گرفته شود.
 13. از ریخته شدن روغن بروی زمین باید برای اجتناب از خطر آتش در نظر گرفته شود.
 14. به منظور کاهش آلودگی صوتی و هوا در محل سکونت، نصب ژنراتور ها باید در محلی دور از خانه های مسکونی باشد.
 15. از ریخته شدن سوخت بروی بدنه دیزل ژنراتور شدیدا جلوگیری نمایید.
 16. اتصالات مربوط به سیستم سوخت رسانی را همواره کنترل نمایید (در صورت عدم توجه بروز آتش سوزی در دیزل ژنراتور و انفجار در موتور ژنراتور بنزینی را خواهد داشت).
 17. از قرار گرفتن مواد اشتعال زا در کنار دیزل ژنراتور جلوگیری نمایید.
 18. از عدم وجود الکتریسته ساکن در تانک سوخت اطمینان خاطر حاصل گردد.
 19. از میزان توان خروجی موتور دیزل اطمینان حاصل گردد که در صورت افزایش دور موتور دیزل ، باعث سوخته شدن ژنراتور نگردد.

موتور دستگاه دیزل ژنراتور از دو نوع سیستم خنک کننده می تواند استفاده کند :

۱. سیستم هوا خنک کننده:سال­های زیادی است که از ژنراتور هوا خنک استفاده می­شود و دارای روندهای طولانی در زمینه قابل اعتماد بودن، تطبیق پذیر بودن و نسبتا ارزان هستند. خروجی که این دستگاه­ها در ارتباط با تعمیر و نگهداری و هزینه­ های اولیه تولید می­کنند باعث شده که ژنراتورهای دیزلی، یکی از محبوب­ترین گزینه­ ها برای تولید برق در سراسر جهان شوند. علاوه بر هزینه­ های کم، طراحی ساده آنها ضمانت می­کند که ژنراتورهای مورد استفاده می­توانند در شرایط مختلف محیطی از جمله: گرمای شدید، سرما و گرد و غبار، همه اینها در هنگام استفاده از یک فرایند خنک کننده که همیشه در تغذیه فراوان است، عمل کنند.

۲. سیستم مایع خنک کننده:موتور دیزل از نوع خنک کننده مایع مقاوم تر از سایر موتور دیزل ها در بازار هستند. موتور ژنراتوری که با سوخت دیزل (گازوئیل) کار می کند از سیستم تزریق مستقیم سوخت استفاده می کنند بنابراین نگرانی از بابت آتش سوزی مستقیم از موتور وجود نداردولی کیفیت مایع خنک کننده به کاربرده شده، می تواند تاثیر بسزائی بر روی میزان بازدهی و عمر مفید سیستم خنک کاری بگذارد .

نوع روغن مصرفی و تعویض به موقع آن در دستگاه دیزل ژنراتور برای افزایش طول عمر ، افزایش کارایی دستگاه و هچنین کاهش استهلاک آن دارای اهمیت فراوانی می باشد .بازرسی تمام قسمت ها بصورت تک تک برای اطمینان از با کیفیت بودن ژنراتور ضروری است. تمیز نگهداشتن ژنراتور مانند جلوگیری از هر نوع نشتی یا خرابی الزامی است. قرار دادن موتور دیزل ژنراتور در معرض هوای پاک برای خنک کردن موتور و تازه کردن هوای آن ضروری است. دستگاه های دیزلی با سیستم خنک کننده آبی همراه می باشند ولی تهویه هم به همان میزان نیز دارای اهمیت می باشد. سیستم خنک کننده آبی همراه با تهویه هوا در داخل محفظه می تواند از بالا رفتن بیش از حد دما جلوگیری کند. فشار بالا می تواند دینام را از کار بیندازد بنابراین کنترل فشار برای افزایش طول عمر ژنراتور حیاتی است.


تولید و ساخت انواع شاسی (چهار چرخ،دوچرخ، ثابت) در کارگاه موسسه تولیدی و صنعتی آذر موتور

 

 
پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید