بحران برق در راه است!
2020-06-02
موتور برق
موتور برق جیان دونگ ۸/۵ و ۷/۵ کیلووات رسید
2020-06-27
نمایش همه

رکوردشکنی مصرف برق در بهار

تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان داد: تفاوت میزان مصرف برق امسال و پارسال در همین بازه زمانی به هفت هزار ۸۷۲ مگاوات رسیده که تفاوت بسیار معناداری است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور دمای هوا روند افزایشی خود را از روزگذشته آغاز کرده که همین موضوع بر روند افزایش مصرف برق اثر گذار شده است زیرا هرچه دمای هوا افزایش یابد، میزان استفاده از وسایل سرمایشی هم بیشتر خواهد شد و این وسایل بالاترین میزان مصرف برق را به خود اختصاص می‌دهند.

درهمین زمینه سخنگوی صنعت برق گفت: امسال فرایندمدیریت مصرف برق در تابستان از دوجنبه کاهش ساعت کار و تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش دنبال می‌شود.

«مصطفی رجبی مشهدی» افزود: کاهش ساعت کاراداری با همکاری استانداری‌های سراسر کشور امسال نیز دنبال شد و در تعداد زیادی از استان‌ها این امر محقق و ساعت‌های کار اداری با هدف مدیریت مصرف تقلیل یافت.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش (۲۴تا ۲۵درجه) راهکار دیگری برای کاهش بار شبکه برق در زمان اوج مصرف است که ضروری است همه دستگاه‌ها دقت لازم را دراین زمینه داشته و فردی را برای پیگیری آن منصوب کنند.

رجبی مشهدی گفت: نکته دیگر که دستگاه‌های اجرایی لازم است اعمال کنند آن است که یک ساعت زودتر از موعد تعطیلی نسبت به خاموش کردن وسایل سرمایشی اقدام کنند تا به این ترتیب هم بار اضافی بر شبکه تحمیل نشود و هم مصرف این دستگاه‌ها متعادل شود.

گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد روز گذشته میزان مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و ۸۰۶ مگاوات رسیده است.

 
پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید