شکل موج خروجی اینورتر

 شکل موج خروجی اینورتر : اینورترها با توجه به شکل موج خروجی آنها با سه نوع رایج، عبارتند از موج مربعی، موج سینوسی خالص و موج سینوسی تغییر یافته طبقه بندی می شوند.

موج مربعی ساده و ارزانتر است، با این حال کیفیت آن در مقایسه با دو عدد کم است. موج مربعی اصلاح شده کیفیت قدرت بیشتری را ارائه می دهد (THD ~ 45٪) و برای اکثر وسایل الکترونیکی مناسب است. این پالس های مستطیلی هستند که دارای نقاط مرده بین نیم نیمه مثبت و نیمه منفی منفی (THD حدود ۲۴٪) است.

 

 

اینورتر موج سینوسی دارای بهترین شکل با کمترین THD حدود ۳٪ است. با این حال، این گران قیمت ترین و در برنامه های کاربردی مانند تجهیزات پزشکی، استریو، پرینتر های لیزری و برنامه های کاربردی دیگر که نیاز به شکل موج های سینوسی دارند استفاده می شود. این نیز در مبدل های شبکه و تجهیزات متصل به شبکه استفاده می شود

 

 

ویژگی ها و کاربردها

اینورترها برای انواع برنامه های کاربردی استفاده می شود که از آداپتورهای ماشین کوچک به لوازم خانگی یا اداری و سیستم های شبکه بزرگ استفاده می شود.

  1. تنظیم‌کننده سرعت موتور (کنترل دور)
  2. تغیر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به کنتاکتور
  3. روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
  4. کاهش ضربه‌های مکانیکی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی
  5. حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور
  6. در اکثر کاربردها حذف کامل جریان راه اندازی موتور
  7. کنترل فرایند بهبود یافته با تطبیق جریان خروجی پمپ یا فشار بطور مستقیم با الزامات فرایند، در مقایسه با دیگر اشکال کنترل، تغییرات کوچک می‌توانند بسرعت با یک اینورتر (VSD) اصلاح شوند که عملکرد فرایند را بهبود می‌بخشد. وقتیکه دستگاه کنترل میزان تغییراتی را ارائه می‌دهد که بطور نامحدود واقعاً متغیر می‌باشند، احتمال کمتری از نوسان فشار یا جریان وجود دارد.
پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید