قطعی اینترنت صنعت برق را مختل کرد
۱۳۹۸-۰۹-۰۲
موتور برق هیوندای مدل HG1230
۱۳۹۸-۰۹-۳۰

مصرف سالانه برق در کشور

توانیر در خصوص میزان وضعیت سرانه مصرف برق در کشور خبر داد و نوشت: صنعت برق ایران در سال ۲۰۱۷ با تولید ۲۶۵ میلیارد کیلووات ساعت برق، رتبه شانزدهم تولید برق در دنیا و رتبه دوم منطقه پس از عربستان سعودی را به خود اختصاص داده است.

 در حال حاضر کشورمان نیز با ۲۲۱ میلیارد کیلووات ساعت، رتبه هجدهم مصرف برق را به خود اختصاص داده است. بر اساس آمار‌های بین‌المللی، ایران به لحاظ میزان مصرف برق با کشور‌های ترکیه، اسپانیا و استرالیا هم‌گروه بوده است.

توانیر نوشت: رشد مصرف سالانه برق کشور در ۴۰ سال گذشته را به دلیل رشد اقتصادی حدود ۷ درصد است و تدابیر ویژه مدیریت مصرف برق درهمه سطوح مصرفی ازقبیل بخش‌های صنعتی، کشاورزی، تجاری و خانگی را در استمرار تامین برق مطمئن و پایدار و بدون اعمال هیچگونه خاموشی درفصل گرم امسال، کارساز است.

 پایداری شبکه برق کشور در ۱۶ سال گذشته وعدم وقوع خاموشی گسترش یافته در کشور را در مقایسه با کشور‌های غربی همچون آمریکا که در این سال‌ها خاموشی‌های گسترده و طولانی را تجربه کرده، افتخارآمیز و با تکیه بر توانمندی فنی و مهندسی نیرو‌های نخبه و توانمند ایرانی و تولید بیش از ۹۰ درصد تجهیزات شبکه در کشور حاصل شده است.

 از سوی دیگر تلفات شبکه برق ایران از ۱۱.۹۳ درصد در سال ۱۳۹۴، به ۱۱.۵۴ درصد در سال ۱۳۹۵ کاهش یافته ضمن اینکه راندمان نیروگاه‌های حرارتی از حدود ۳۷.۸ درصد در سال ۱۳۹۵ به ۳۷.۹ درصد در سال ۱۳۹۶ افزایش یافته است.

 

 

 

پاسخی را بگذارید

پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید