موتورهای دیزل دریایی

موتورهای دیزل دریایی : امروزه قدرت لازم برای به حرکت در آوردن کشتی ها عمدتا بوسیله موتور های دیزل تامین می گردد. از طرفی موتورهای دیزلی دریایی، به جهت کاربری های مختلف آن در صنایع دریایی از قبیل کشتی های تجاری، نفت کش ها، ناو ها، زیردریایی ها و غیره، مورد توجه سازندگان می باشند.

همچنین این موتور ها به دلیل مصرف سوخت کمتر، توان، راندمان و دوام بیشتر نسبت به انواع موتورهای دیگر به عنوان منبع تولید قدرت، حائزاهمیت بوده اند.

امروزه با سخت تر شدن استانداردهای دریایی و همچنین بحران انرژی موجود در جهان و بالطبع افزایش قیمت های سوخت مصرفی، ضروری است تا بتوان گام اساسی در بهینه کردن فرآیندهای احتراق به منظور بهبود عملکرد و توان که نگرش اصلی در طراحی این موتور ها خصوصا در جنگ ها و عملیات های نظامی می باشد، برداشت یکی از فناور های نوین در جهت نیل به این اهداف، استفاده از سوخت های جایگزین و نیز افزودنی های مناسب نظیر نانو ذرات جامد به سوخت دیزل می باشد. نتایج نشان می دهد که افزودن نانو ذرات به سوخت، انتقال حرارت به سوخت را افزایش داده و با تسریع سوختن، زمان تاخیر در اشتعال را کاهش می دهد.

همچنین نانو ذرات، مکانسیم اشتعالی سوخت را بهبود بخشیده و سبب نفوذ بهتر جت سوخت به داخل هوای فشرده می گردد که باعث بوجود آمدن احتراق کامل تر و افزایش توان و راندمان احتراقی می گردد.

تغییرات حاصله در تجارت جهانی به ایجاد انواع کشتی های مختلف و در نتیجه سیستم های قدرتی باعث تولید انواع موتورهای دیزل در مدل های مختلف شده است ، تا در برابر قدرت ها و دیگر متغیرهای متفاوت کاربرد داشته باشند. اندازه های دیگر نیز بر اساس تفاوت در تقاضای بازار ارائه و تولید می شوند. تمامی کشتی های فعلی مجهز به موتورهای دیزلی اند و برخی کشتی های بخار بزرگ موجود ، مجدداً به موتورهای دیزل مجهز شده اند تا اقتصاد آ ن ها توسعه یافته و طول عمر مفید آن ها افزایش یابد.

به طور کلی موتورهای دریایی دیزلی به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند:

  • موتورهای دارای سرعت اندک یا زیاد با تعداد سیلندرهای محدود
  • موتورهای دارای سرعت متوسط و بالا با چرخ دنده ی کاهنده
پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید