شبکه برق عراق به شبکه برق ایران متصل شد
۱۳۹۸-۰۸-۱۲
مصرف سالانه برق در کشور
۱۳۹۸-۰۹-۲۵

شش روز قطعی اینترنت در ایران بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان خسارت در پی داشته است. قطعی اینترنت، صنعت برق را فلج کرد و هفته‌ای نیمه تعطیل را سپری کرد. بازار صنعت برق روز‌های سختی را پشت سرگذارند و عملا امکان تبادل و خرید و فروش تجهیزات میسر نبود. مدیران و فعالان صنعت برقی باید با ارائه آمار‌های واقعی از خسارات ناشی از قطعی اینترنت نسبت به تکرار آن در آینده هشدار جدی دهند. صنعت برق در اوج رکود خود به سر می‌برد، با بستن اینترنت، تنفس این جسم نیمه جان را مختل نکنید.

 

تقریبا یک هفته از اختلال در اینترنت سراسری و قطعی آن در ایران می‌گذرد و هنوز هم مشخص نیست کی  دوباره برقرار خواهد شد. نبود اینترنت برای صنعتی که دارای بالاترین صادرات خدمات فنی مهندسی در ایران بوده و تمامی عرصه‌های مختلف آن نیازمند ارتباط با جامعه بین المللی است بیشتر به یک شوخی شبیه است.

در زمینه قطعی اینترنت، سایت نت‌بلاکس که به بررسی و مشاهده اختلالات اینترنت در سراسر جهان می‌پردازد، گفته است که حدود ۴۵ دقیقه پس از شروع سهمیه‌بندی و تغییر قیمت بنزین، دسترسی بسیاری از ایرانیان به شبکه اینترنت دچار اختلال شده و ساعاتی بعد ماجرا به نقطه‌ای رسید که دسترسی حدود ۹۵ درصد ایرانیان به اینترنت محدود شد.

محاسبه این سایت نشان می‌دهد هر روز قطعی اینترنت در ایران مساوی با ضرر ۶۱ میلیون دلاری است. یا به عبارتی برای شش روز می شود ۴۳۰۰ میلیارد تومان. رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره کسب‌وکار‌های مجازی نیز گفته است  قطع اینترنت فقط در سه روز ابتدایی نزدیک به ۹۰۰ میلیارد تومان به کسب‌وکار‌های اینترنتی ضرر زده است. طبق آمار ۲۰۰ هزار فروشنده بر بستر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و الان قطعا کل کسب‌وکار آن‌ها خوابیده و ضرر‌های غیرقابل جبرانی متحمل شده اند.

قطعی اینترنت، اما صنعت برق را فلج کرده است و این صنعت هفته‌ای نیمه تعطیل را سپری کرد. بازار صنعت برق روز‌های عجیبی را پشت سرگذارند و عملا امکان تبادل و خرید و فروش تجهیزات به سختی میسر بود. برآورد دقیقی از میزان خسارت وارده به صنعت برق ناشی از قطعی اینترنت انجام نشده، ولی اگر فقط هزینه بیکاری کارمندان و کارگران و تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی برقی را محاسبه کنیم قطعا ده‌ها و یا حتی صد‌ها میلیاردتومان خسارت در پی داشته است.

 

پاسخی را بگذارید

پیام خود را ارسال نمایید

در حال حاضر کسی پاسخ گوی شما نیست . لطفا پیام خود را ارسال نمایید در اولین فرصت به پیام شما رسیدگی خواهد شد.

پشتیبان فروش با سلام واحترام به سایت آذر موتور خوش آمدید، آیا نیاز به مشاوره دارید ؟

برای گفتگو کلیک نمایید